ZOO

Targ domácí

Domovská planeta: Qo‘noS
Délka: 0,9 m
Hmotnost: 75 kg

Typicky klingonské zvíře. Původní divoká forma se pohybovala ve smečkách po klingonských lesích a pláních a živila se lovem, jako většina klingonských organismů. Targové od pradávna doprovázely klingonské tábory a tak je klingoni poměrně brzo domestikovali.
Targové mají široké využití. Srst se používá na hrubé kartáče, vydělaná kůže s ostny vypadá efektně na stěně v obýváku. Z mléka se vyrábí velmi oblíbený nápoj, mezi největší delikatesy patří pečené srdce targa. Kromě jídla jsou targové mezi klingony hojní jako domácí mazlíčci, oblíbené jsou také hony na divoké targy.
Vzhledově je targ nejvíce podobný divokému praseti, ale jedná se o psovitou šelmu. Předek těla pokrývá hustá hříva, zadní nohy jsou kryty pouze krátkou srstí. Na hřbetě má targ řadu ostrých trnů. Barva srsti je obvykle tmavě hnědá, ale bývají k vidění i skrvnití targové. Povahově jsou zákeřná a destruktivní a ostatní klingonská zvířata se jejich smečkám pokud možno vyhnou. Dodnes se na klingonských pozemních vozidlech používá klakson, který zní jako řev targa.
Le-Matya divoká