Povídky

Kara mia - 10. část: Komu zvoní hrana (Pantarei)
Klap, klap, klap... po plášti lodě s jemným klapáním klouzal kovový pavouk. Loď právě přistávala v doku a jeho program ho nutil najít si jiný úkryt. Už jednou musel změnit stanoviště, to když na povrch lodě vystoupily dvě organické jednotky ve skafandrech. Cíl mezi nimi nebyl, proto prioritu získal příkaz zůstat neviděný.
Kara mia - 9. část: Plamen svíčky (Pantarei)
Jenže... cestou se stalo něco podivného. Kráčela zrovna chodbou poblíž pláště lodi, když zaslechla ten zvuk. Takové jako klapnutí... a zase...
Kara se zastavila a poslouchala. Klepání se opakovalo.
Kara mia - 8. část: Zisk je risk (Pantarei)
Karu zasáhl paprsek z fazeru naprosto nečekaně, šla rovnou k zemi. Sagh málem vystřelil také, ale uvědomil si, že to střílel Gorv.
Kara mia - 7. část: Pravidla zisku (Pantarei)
„nuqDaq 'oH puchpa' 'e'.“
„Kde...je...koupelna?“ Sagh si nebyl jistý, jestli slyší dobře.
Kara mia - 6. část: Nebezpečné známosti (Pantarei)
„Řídící středisko kosmodromu lodi XB-4747. Máte povolení k přistání, opakuji, bylo vám uděleno povolení k přistání.“
Gorv potvrdil příjem a operátor řídícího střediska zmizel z obrazovky. Loď byla dostatečně malá, aby mohla přistát na planetárním povrchu.
Kara mia - 5. část: Slovo romulana (Pantarei)
Karu to pomalu přestávalo bavit. Už druhý den se Sagh hrabal v paddech se schématy a z ní si dělal jenom poskoka. Podej tohle, přines tamto... kdyby se alespoň někam letělo! Měla toho tak akorát.
Z přemítání ji vyrušil stín, který přeběhl přes okno.
Kara mia - 4. část: Horské vrcholky (Pantarei)
Bělostný sníh se odrážel od tmavé skály a třpytil ve slunečním svitu. Modrou oblohu nekazil ani jeden obláček a v mrazivém čistém vzduchu se zdálo, že horský vrcholek je nadosah.
Kara mia - 3. část: Ztráty a nálezy (Pantarei)
„Copak se děje? Vypadáš jako bys polykala ježky.“
„Ježky?“ zvedla k němu hlavu, pak se podívala zpátky na talíř. „Mám kuře.“
Kara mia - 2. část: Loď, klingonka a bedna (Pantarei)
Kara rázovala po cele jako vzteklá kočka. Byla naštvaná a ještě ke všemu si nemohla vybrat, jestli má být víc naštvaná na toho zas...... romulana nebo na sebe. Když nad tím tak uvažovala... chyba byla nejspíš praštit orionce.
Kara mia - 1. část: Zatracený romulan (Pantarei)
Ve sklepě bylo šero, světlo dovnitř dopadalo jen úzkým okénkem ústícím nad úroveň chodníku. Na Zemi byla taková místa běžná, staré místnosti v historické zástavbě měst, které nikdo nevyužíval, protože obvykle byla kamenná, chladná a vlhká. Ideální místo pro pašeráky.
Konflikt, díl první: Aliance (James F. Kirk)
Během šedesáti let, které uplynuly od pádu prétora Shinzona, se v Galaxii hodně změnilo. Na druhou stranu... některé věci zůstávají stejné. Federace zažila dvě války s Dominionem, které nechaly Cardassii rozpolcenou, a velmi krvavou válku s Romulany. I když zvítězila, vítězství mělo vysokou cenu. Sotva před dvěma roky Federace vyhrála bitvu v systému Romulus. Pak už Impérium kapitulovalo rychle. Nastal dlouho očekávaný a křehký mír.
Impérium stál skoro všechno. Ještě v současnosti je čtrnáct jejích systémů pod kontrolou Hvězdné Flotily. Spousta romulanů zastávala názor, že lepší než mír s Federací je bít se do posledního romulana či romulanky. Téměř polovina z toho, co romulanské flotile zbylo, se vzbouřila. Vzpouru pod vedením admirála H’Reha se nepodařilo potlačit a část imperiálního prostoru vyhlásilo nezávislost. Kdysi mocné Impérium se rozpadlo.
A nakonec přišli Borgové...
Osobní deník (Pantarei)
Jmenuji se.....nemám žádné jméno....na žádné si nemohu vzpomenout.....Tak tedy nejmenuji se nijak a jsem....jsem....jsem! Myslím aspoň, že jsem. Ano určitě jsem!
T'Arei na Romulu (Pantarei)
Když se Klingonka vulkanského původu vypraví na "přátelskou návštěvu" na Romulus, stěží z toho může vzejít něco dobrého...
Kde je to dítě? (Pantarei)
Z přísně tajných laboratoří Tal'Shiaru bylo uneseno dítě, produkt nového genetického postupu. V únosu dítěte měla prsty známá klingonská teroristka T'Arei, toho času se ukrývající v srdci Federace, na Vulkanu, pod ochrannými křídly Surika, výkonného ředitele V'Sharru. Tal'Shiar chce svůj pokus zpátky, proto na Vulkan vysílá jedinou osobu, která je schopna zjistit vše. Sagot, vrchní vyšetřovatelka, se vydává do akce...